Parlamentarii AUR și liderul lor George Simion nu au acordat votul de învestire pentru Adrian Veștea. Aceștia au plecat din plenul Parlamentului.
”Nu voi obliga niciun coleg să voteze într-un fel sau altul, însă eu şi toţi oamenii din această sală care nu sunt trădători ne ridicăm în picioare, părăsim această sală sinonimă cu trădarea şi de mâine aşteptăm să ne croim un alt viitor pentru România, pentru ţara noastră, pentru poporul român”, a spus George Simion în plenul reunit.
El a menţionat că AUR nu trădează şi există o majoritate a românilor care nu trădează.
Simion a afirmat că, de 35 de ani, trădarea a fost la ordinea zilei.
”Ni s-a promis din aceste bănci, în aceste săli, în aceste instituţii, prosperitate. Şi, din păcate, România a ajuns pe ultimul şi penultimul loc în toate topurile din ţara noastră. Ni s-a promis libertate şi democraţie şi din păcate România a ajuns singurul stat din Uniunea Europeană unde sunt anulate alegerile. Parlamentul României şi politica au devenit sinonime cu trădarea”, a precizat Simion în plenul reunit.
”Mă uit către poporul român şi îi spun că trebuie să ne croim alt viitor. Nu mai putem sta cu colana îndoită să fim conduşi de nişte trădători. Trebuie să stăm drepţi, trebuie să stăm în picioare demni şi mândri de ceea ce am fost şi suntem”, a adăugat liderul AUR.
Aici ne-a adus LOVITURA de STAT din 6.12.2024, data de Sistemul Securist Tradator din Romania si acolitii lor din CCR !. Toti cei din PNL-USR-UDMR trebuiesc judecati pentru TRADARE si condamnati la inchisoare!. Ultima SOLUTIE este ALEGERI ANTICIPATE in luna octombrie 2026 !.
Corectă mișcare!
Foarte bine