Crește numărul fotografiilor realizate cu AI și în care apare președintele american Donald Trum. De data aceasta, președintele a distribuit o altă imagine care poate fi considerată bizară.
În imagine, președintele american se relaxează nu într-o piscină oarecare, ci în bazinul din fața Memorialului Abraham Lincoln, loc în care inotul este totalmente interzis.
Trump apare la bustul gol, îmbrăcat în slip albastru, în timp ce se relaxează pe un fotoliu gonflabil cum altfel decât auriu.
În stânga sa sunt JD Vance, vicepreședintele american, și Marco Rubio, secretarul de stat. In aceeași fotografie, apare și Doug Burgum, secretar al Internelor SUA.
In prezent, bazinul cu pricina este supus unui proiect de renovare de 1,5 milioane de dolari, comandat de Trump și supravegheat de secretarul de interne Doug Burgum. Se are în vedere, repararea scurgerilor și aplicarea unui nou strat „albastru cu steagul american”.
Trump a criticat anterior administrația anterioară pentru starea monumentului, afirmând că el și secretarul Burgum lucrează la restaurarea acestuia pentru cea de-a 250-a aniversare a națiunii, pe 4 iulie.
În aceeași zi în care Trump a postat imaginile realizate de inteligența artificială, locul de renovare a Piscinei a fost vandalizat cu graffiti. S-a pictat cu spray „86 47”, situația fiind în prezent investigată de Poliția Parcurilor din SUA.
Numărul „86” din graffiti este interpretat de unii republicani ca o amenințare codificată la adresa lui Trump. Ei fac o paralelă cu recenta inculpare a lui James Comey pentru o postare pe rețelele de socializare care conținea „8647”.
Nu este prima dată cînd Donald Trump postează imagini cu el in diverse ipostaze.


Paarafrazand-o pe Sosoaca: cine-i,ma,aia,care se lafaie cu atatia masculi in ditamai piscina ? Pai,chiar nu-i e rusine,ma ? Femeie in toata firea !
Daca pretul la benzina nu scade este ” la revedere” si el si republicanii. Atat.
O face pe nebunul pentru ca stie ca Mosadul are o arhiva de poze si filme cu el si Melania in proprietatile lui Jeffrey Epstein.Daca se publica acele minuni numai cu eticheta „e nebun” poti fi iertat de vreo instanta judecatoreasca.
joaca muschii pe el, e gol Arnold…pe gagica, pana la un punct o inteleg
Chiar normal nu e. Actuala „administrație” are o calitate slabă