Deputatul PSD Bogdan Ivan, fost ministru al Energiei, a fost implicat într-un accident rutier produs în municipiul Bistrița, potrivit publicației Vocea Bistriței.
Acesta se afla în autoturism împreună cu soția sa în momentul incidentului.
Potrivit informațiilor publicate de sursa locală, accidentul s-ar fi produs după ce mașina condusă de Bogdan Ivan nu ar fi acordat prioritate unui autobuz.
„Mașina condusă de Bogdan Ivan ar fi intrat pe o stradă cu sens unic din sensul interzis, fără a acorda prioritate autobuzului”, scrie publicația Vocea Bistriței.
Nu ar fi fost nevoie de acordarea îngrijirilor medicale
În urma incidentului, nici Bogdan Ivan și nici soția sa nu ar fi avut nevoie de îngrijiri medicale, potrivit acelorași informații.
Accidentul a avut loc în municipiul Bistrița, iar informațiile disponibile în acest moment provin din relatările presei locale.