Mergeți la muncă, oameni buni! Președintele și Serviciile lucrează pentru voi!
Presa română dedicată exclusiv democrației și valorilor morale atinge noi cote ale standardelor europene. De cîteva zile, pe site-ul G4Media miroase a rahat și a vînătoare disperată de audiență.
Cel mai grav ar fi ca această indignare legitimă a societății să fie acoperită de un șir de demisii, iar în spate lucrurile să rămână la fel
Șeful clanului de Voluntari s-a filmat cînd se ruga în familie, împreună cu madama și copiii. Credinciosul primar combinator se chinuia să citească rugăciunea după un telefon
Am făcut din politicianul romîn un animal feroce, gata să îmbrace toate formele cruzimii.
Marii infractori au rămas cu banii! Cu aplicarea prescripției în dosarul finanțării campaniei electorale din 2009.
Concurs național de mermelire a situației din Voluntari și de prostit poporul cu televizorul. Chiar Gabriela Firea s-a grăbit să iasă prima și să nege cu mînie.
Aşa comic şi îmbrăcat ponosit, cu pantofi ciocaţi şi cu costume de contabil din mediul rural, Orban i-a împachetat pe toţi. Și încet-încet s-a apropiat de cârnatul la care tânjeşte aproape tot omul.
Am căzut de fazan! Toată duminica m-am învîrtit pe lîngă un televizor să aflu ce a hotărît Marcel Ciolacu în ședința amenințătoare, anunțată ca o mare furtună.
Pe Marcel Vela îl strîngea geaca de șmecher, pe Lucian Bode îl sugruma cravata. Pe Cătălin Predoiu îl copleșește morga.
M-a impresionat tonul aproape lătrat cu care Gabriela Firea a încercat să ia distanță față de cele petrecute în Azilul groazei. Nu-mi imaginam că își dă palme
Declarațiile realiste ale noului ministru de Finanțe (observați că nu am folosit atributul de liberal în materie de apartenență politică) au produs o explozie.
România mincinoasă marchează astfel o altă gogonată făcută pe genunchi de doi mediocri care au trecut prin învățămînt așa cum trecem noi prin Bulgaria cînd mergem în Grecia!
Dacă Eduard Hellvig ”i-a organizat bine cîștigarea unui al doilea mandat lui Iohannis” (…) atunci ar trebui arestat.
În cei mai frumoși ani ai mei am visat să scriu o carte despre Dunăre. Dacă Oltul a avut o carte de aur, cea a lui Geo Bogza, îmi imaginam că și Dunărea merită una.
Lovitură de teatru pentru Primăria Capitalei din mandatul Gabrielei Firea. Cazul monumentului dedicat Centenarului Marii Unirii din 1918 ce trebuia amplasat în Piața Alba Iulia revine în actualitate
De ce se ieftinesc unele alimente numai pentru trei luni. Ca să aibă timp să se scumpească celelealte.
Eram gata să renunț la orice speranță, dar am văzut o reclamă la o bere. Probabil cea mai bună bere din lume. Și am intrat. Nu știam că intru în altă lume.
Este prima dată cînd parlamentarii susțin cu entuziasm o pagubă în propriul venit. Explicația este simplă.
N-avem avioane și rachete cîte acorduri au semnat umaniștii lui Dan Voiculescu cu PSD-ul!?
Există o Românie a cetățenilor? Teoretic da, practic, nu! Există doar România politicienilor, a serviciilor secrete, a clientelei politice, a descurcăreților, a lătrăilor.
La ora 21:21 a apărut și Alexandra Coman cu Breaking News. „Evgheni Prigojin a ocupat Rostov pe Don!“ Să moară CNN, nu alta! Respectiva știre circula pe toate televiziunile încă de dimineață.
Vă dați seama ce derută amestecată cu groază cutreieră sufletele de oportuniști începînd de sîmbătă dimineața.
Deschidem toate tunurile și praștiile de comunicare și peste tot Ciolacu. Ciolacu în sus, Ciolacu în jos! E un fel de bună ziua, români!
Parcă se aprind becurile pe un tunel lung, umed și sinistru pe care, din față, încep să vină tot soiul de judecători și de condamnați
Cred că la sfîrșitul meciului cu România ceasurile elvețienilor au început să scîrțîie și să sughițe în semn de protest.
