![mancare-restaurant-alimentatie-dieta.kymu53t8pv](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2017/10/mancare-restaurant-alimentatie-dieta.kymu53t8pv-678x381.jpg)
Ce să mănânci în funcție de vârstă
![mancare-restaurant-alimentatie-dieta.kymu53t8pv](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2017/10/mancare-restaurant-alimentatie-dieta.kymu53t8pv-678x381.jpg)
Comentariile sunt închise.
Precizare:
Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.
La 25 de Ani Mananci Mititei iar la 80 de Ani Minciunele când te întreabă de Varsta !
Mancatu-i secundar. Problema este ce bei. Fara mancare rezisti si o luna. Fara beutura nu rezisti nici 24 de ore.
Ca apa incompresibila din Dunare face rau la stomac, dar mai ales la cap. De-aia amintesc eu aici ca un obsedat ca Putin e de vina la orice. Am beut apa incompresibila din Dunare si din Canalul Bistroie.
De la o varsta, e bine sa lasati mancarea, ca nu mai sunteti in crestere, ca Shosho !
varstnicii au nevoie de slanina (de porc in special) pentru creieri si inima…femeile au nevoie de alcool o data, de doua ori pe saptamana, pentru a opri osteoporoza. boabele de cacao sau ciocolata neagra. putin vin rosu la masa. nu consumati carne de pui. mai bine curcan si porc (cotlet sau ceafa la gratar). produsele lactate sunt otrava, cu exceptia branzei de oaie sau capra imputite – pentru bacteriile benefice pe care le contin. nu beti lapte. nu consumati iaurt. calciu il iei din patrunjel verde, care ajuta functia biliara si renala – sa nu aveti deja calculi pentru ca riscati sa ajungeti la urgenta. nu mancati cartofi. telina, morcov, ardei, fasole verde. ceapa si usturoi cat cuprinde, pentru imunitate…in fine lista este lunga. in general prganismul cere ce are nevoie pentru supravietuire…ascultati-l.
Cât tupeu sa ai sa dai sfaturi unor cetățeni măcinați de sărăcie care nu stau bine financiar?! Fiecare mănâncă ce poate, ce își permite și nu de vrea madama asta! Ea poate să spună că e indicat pentru peste 50 ani, carne de șarpe! Au bani pensionarii obișnuiți pentru 100-200 grame carne de șarpe? Mai lasă-ne cu sfaturile mai tanti.