De ce îşi număra Nelu Tătaru banii în fiecare dimineaţă

Avocatul medicului Nelu Tătaru, fostul ministru acuzat de luare de mită,  a oferit o explicaţie (…)

De (V.N.)
De ce îşi număra Nelu Tătaru banii în fiecare dimineaţă

Avocatul medicului Nelu Tătaru, fostul ministru acuzat de luare de mită,  a oferit o explicaţie (…)

Avocatul medicului Nelu Tătaru, fostul ministru acuzat de luare de mită,  a oferit o explicaţie despre obiceiul clientului sau de a-şi număra banii în fiecare dimineaţă.

„Eu nu am văzut să fi luat ceea ce i se propunea sau ceea ce pacienţii, din recunoştinţă, îi propuneau. Domnul doctor, dimineaţa, îşi număra banii ca nu cumva să vină cei de la DNA sau din altă parte să-l întrebe „câţi bani aveţi la dumneavoastră?” şi să nu poată să-i justifice”, a declarat avocatul Radu Bobârnat.

Fostul ministru al Sănătăţii Nelu Tătaru a fost pus sub urmărire penală de procurorii DNA Iaşi într-un dosar în care este acuzat că ar fi primit mită, ca medic, sume de bani cuprinse între 100 şi 500 de lei, precum şi bunuri alimentare.

Comisia juridică a Camerei Deputaţilor a dat, luni, raport de încuviinţare a cererii de percheziţie informatică şi domiciliară în cazul lui Nelu Tătaru.

Distribuie articolul pe:

10 comentarii

  1. Cu ce se deosebeste fapta lui cu cel al unui chelner? Ambii au primit ce au primit dupa ce au facut ceva pentru cineve, fara a conditiona de bacsis! Daca refuzi acest cadou jignesti pe cel care vrea sa dea pentru ca e foarte multumit. Nu trebuie confundat cu situatia cand un chirurg de expl. copnditioneaza efectuarea interventiei cu primirea unei sume!

  2. Ha, ha! ‘I sacrificat un tătar acum în campanie ca să abață atenția di la faptu’ c- ar trăbui râdicată tuată huarda pinalistă pintru modu’ în car’ o sifonat banii în plandemie…

  3. Vad ca presa e „fericita foc” de subiectul care il are „servit” , dar nimeni nu se intreaba DE CE si CUM AU APARUT acele imagini daca dosarul nu este FINALIZAT si e in faza de CERCETARE ! Din pacate sunt aceleasi „obiceiuri ” din vremea lui Coldea si Kovesi ! Apar „pe surse” franturi din dosar , acuzatul e „tocat” de presa OBEDIENTA si deja VERDICTUL e dat ! HALAL JUSTITIE , HALAL PRESA !

  4. Seamănă după cum a fost executat, mai degrabă scos din scenă, Năstase. Vinovat de crime, batjocuri și schilodiri iar el e căutat la plic precum Năstase a fost căutat la termopane cînd sub el s-a dat pe un dolar majoritatea combinatelor și firmelor mari din țară.
    Dacă refac sceneta, teatru slab, cu pistoletul la arestare, merită!

  5. Numără pentru a vedea cât mai poate aduna sa își întrețină vila și afacerea soției! Apropo, o singura data au spus la tv că „procurorii au încuviințarea sa percheziționeze vila de la Huși”! Corect! De ce nu casă că un om obișnuit și e vilă de lux? Acum au schimbat foaia, e vorba de percheziții acasa la doftorică și la firma soției.

  6. ii era frica ca nu e adevarat,ca traieste un vis..Orice om normal tine la serviciu acolo 10.000-20.000 lei,ca nu sti ce oportunitate apare in alea 6-8 ore de slujba

  7. Fiiti inteligenti. Are procuratura film cu sunet cand Tataru primeste bani ? Nu. Are decupari cand cineva lasa bani pe masa si Tataru zice din gura sa-i ia inapoi. Tataru e in gasca Orban si trebuie eliminat politic de catre PNL. Psd doar se bucura.

  8. E o măsură pt gimnastica creierului. Combate instalarea dementei..știa el. Va dați seama cît de Prost este acest om? Ce venituri legale are, plus carieră politică, iar el lua 100 de lei???!!!. Prostie crasă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.