George Simion: Încă suntem în ecuația loviturii de stat

Liderul AUR, George Simion, a declarat că AEP a refuzat accesul informaticianului desemnat de AUR la bazele de date de la alegeri.

De B C
George Simion: Încă suntem în ecuația loviturii de stat

Liderul AUR, George Simion, a declarat că AEP a refuzat accesul informaticianului desemnat de AUR la bazele de date de la alegeri.

Liderul AUR, George Simion, a declarat că AEP a refuzat accesul informaticianului desemnat de AUR la bazele de date de la alegeri. AUR suspectează că pe liste apar și numele unor persoane decedate care au votat.

George Simion a negat că ar fi încercat deliberat să piardă finala prezidențială.

„Eu am răspuns unei chemări. Sunt suveraniști, mulți se dau suveraniști. Să îmi spună care sunt acele erori forțate pe care le-am făcut. Am dat tot ce era mai bun ca să oprim acest tăvălug care era interesat de violuri inventate. (..) Au fost presiuni din 25 noiembrie să denunț respectul pe care îl am față de domnul Georgescu. Sigur că da, am spus-o la momentul respectiv”, a declarat George Simion, la Realitatea Plus.

Liderul AUR a mai spus că nu s-a întâlnit niciodată cu Florian Coldea și că nu este șantajabil. George Simion a declarat că se încearcă asasinarea mediatică a suveraniștilor.

„Această presă a sistemului are o singură grijă, să se ia de mișcarea suveranistă, de Anamaria Gavrilă, de mine, de Călin Georgescu. Fac asta pentru că ei au mai reușit în trecut cu anume persoane să le denigreze și să le scoată din spațiul public și își închipuie că vor reuși și cu mine. Nu vor reuși. Dacă eram cât negru sub unghie șantajabil, mă luau. Sau mă obligau să fac ceva. Nu au. Problema mare este că românii vor avea de suferit”, a spus George Simion.

Liderul AUR a făcut și un apel la susținătorii mișcării suveraniste.

„Nu îl lăsați pe Călin Georgescu singur, nu ne lăsați pe noi singuri. Trebuie să mergem mai departe în crearea unui guvern din umbră, în luarea democratică în condiții ostilea puterii, pentru că încă suntem în ecuația loviturii de stat. Veniți, implicați-vă și haideți să facem o structură de rezistență momentan. Luptați pentru ce-i al vostru, nu stați să plângeți sau supărați. Veniți cu noi la luptă”, a spus George Simion.

Distribuie articolul pe:

29 comentarii

  1. Din păcate mișcarea suveranistă nu are un conducător pe măsura aspirațiilor ei.Atât Georgescu cât și Simion sunt departe de acest gen de conducător.Nu trebuie însă să-i blamăm sau acuzăm de trădare.Ei au fost,din păcate, singurii care s-au angajat într-o luptă grea cu un sistem bine organizat și susținut de spoliatorii țării dinafară.Faptul că au eșuat se datorează mai multor factori : lipsa de reacție și comoditatea poporului,improvizația și inexistența unui grup de conducere unit,frica,lipsa de experiență și de reacție in momentele critice etc.Este,totuși,un pas mare înainte față de incercarile anterioare ale lui Funar sau Vadim Tudor.Să sperăm că s-a invățat din această experiență și vor schimba tacticile in viitor.Alegerile n-au fost pierdute ci furate de un adversar mult mai bine pregătit în acest gen de activitate.Vina lor(Simion și Georgescu)este că nu au reușit contracararea acestei hoții.

  2. Intre 1774 cand la Congresul de pace aia din Sud si cu aia din Moldova au cerut 1+1=Romania si in de pen den+ta si pana in 1784 Horia ,Closca si Crisan sunt zece ani si doar durere…doar in ’59 si ’77 s-au finalizat, dar repede am fost luati sub aripa…Iesirea e in ultima carte…poate peste cateva zeci de mii de ani…
    intrebare:Cine e Lucifer?

  3. a fi Om este un lucru atat de greu incat pare ireal ca undeva exista si oameni in Europa…doar niste functionari ascultatori…

  4. In foto,Romica de la teleVizuina poporului rus si Parpangel le Buze,cuplul de comici din media rromanes

    1. imi este mila intr-o zi cand Basescu iti va taia cu 25% salariul la bugetari si patronii se vor scuza facand la fel cat TVA va fi 24% si ROBORUL cu doua cifre vei fii in extaz ca aia care nu au nevoie de Romania asa cum n-au avut atunci cand ne doreau eminamente agrari, dar nici atat nu suntem, avand gaz, petrol, minereuri si industrie…
      Europa nu are gaz si nici petrol si nici munti metaliferi…ei au nevoie sa exploateze zacamintele…in locul Africii pierdute de Macron

    2. @sincer: Diferenta dintre tine si mine e ca eu am bani suficienti din ceea ce am castigat/castig cu munca mea ,nu stau sa-mi dea statul un leu sau vreun cocalar privat din media, sa manananc balegar toata ziua pe post si sa mai si spun ca imi place ..castiga-ti banii fara sa fi servitoare asta inseamna sa nu te umilesti la acajii,sa nu-ti fie frica de ziua de maine

    1. Lui Iuliu Maniu@: Maniu e la Bădăcini și în mormânt se-întoarce, iar securiștii cu perciuni ne mișună-n cojoace.

  5. Medicamente, medicamente…..Viata e grea dle Simion, lasa-ne in pace cu istericalele dumitale . Nu vezi ca esti un clovn dirijat de circarii din spatele dumitale?Nu stiu cine or fi , ce scop au, ce vor de la tara asta, dar sunt niste mizerabili

    1. Unui cetățean@ : Când cetățeanul turmentat medicamente cere, e semn că ăi de i-a turnat i s-au pi.at în bere.

    2. Unui cetățean@: Când cetățeanul turmentat medicamente cere, e semn că ăi de i-a turnat i s-au pipit în bere.

    3. Unui cetățea@: Cănd cetățeanul turmentat medicamente cere, e semn că ăi de i-a turnat i s-au golit în bere.

  6. Americanii i-au dat o denumire sugestivă: lovitură de stat silențioasă.
    În politică să nu spui niciodată, niciodată. Orice variantă este posibilă.

  7. Cea mai mare greșeală făcută de tine ,este că ți-a provocat contracandidatul la duel ,apoi ai abandonat discuțiile și te-ai dus aiurea prin diasporă ,să faci poze cu Meloni și prin Polonia ,in loc să stai in țară și să capitalizezi voturi din tabăra indecișilor , ai mai făcut și alte greșeli inadmisibile pentru acest nivel

    1. ce sa stea in tara, ca il spulbera Nicusor in trei fraze.
      Actualul presedinte a fost prea cu bun simt, realizezi ce-l tavalea unul gen Basescu??

  8. Simion are perfecta dreptate cu Lovitura de Stat reușită de securiștii și servicii străine !.

    1. Nu cumva lovitura impotriva zigganului tau iubit a fost data de romanii, maghiarii si moldovenii care au iesit masiv din case ca sa nu fie presedinte rromulanul vostru derbedeu si nesimtzit? El era in campanie electorala si fugea de confruntari la tv umbland brambura prin Polonia, Austria si Italia.
      Plus ca mai facea si niste declaratii demne de cel mai mare im becil: cei de la BEC sa fie jupuiti de vii, 500 000 de bugetari paraziti sa fie dati afara, baie de sange ……[R]

  9. Toți care se bucura azi de reușită LOVITURII de STAT data de Statul TICALOSIT cu aportul Securiștilor,vor avea o DEZAMAGIRE uriașe cu MARIONETA politica Nicușor Dan la Palatul Cotroceni,în câteva luni.
    Nu se înghesuie niciun partid să facă majoritate la guvernare !.
    ALEGERI ANTICIPATE in toamna!.

  10. ”Încă suntem în ecuația loviturii de stat”
    A câta lovitura de stat?!
    Ce indivizi au capturat statul?! Cu coordonare precisa din UE.
    Atentia este asupra intregii Europe.
    In fiecare stat.
    Sa nu miscati in front. Samanta din fruntea UE actioneaza!

  11. Haurarul ursar s-a facut matematician. Vorbeste in ecuatii. Ecuatiile pr0stiei ztigeunerului……[R]

    1. Lui Hopa@: Când Tizkoronasmagyar-ul vorbește românește, cât vrea să nu se dea de gol, prosztya-l dezvelește.

    1. Când Lazăr din mormânt fu scos de-a Domnului tărie, necredincioșii,toți, en gros, strigară:_ Anomalie!

  12. Felicitări Domnule George Simion și sa știți ca romanii nu accepta fraudarea alegerilor și lovitura de stat mizerabila data de acest sistem mafiot sorosist de la noi și evident ca va solicita sa conduceți în continuare cu dl. Călin Georgescu lupta pentru dreptate și democrație în România!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.