Grindeanu a fost întrebat despre existenţa grupului intern de WhatsApp al PSD „Jos Guvernul”. Cotidianul a scris, în premieră, despre acest canal de comunicare al social-democraților, canal care a stârnit chiar discuții aprinse între colegi. Grindeanu a evitat răspunsul și a replicat că el este interesat de „grupul mare, al românilor”.
„Eu fac parte din multe grupuri, în general grupurile cu români şi despre români. E un grup care mă interesează pe mine, e un grup mare al românilor. Nu ăstea de dialog intern”. Este răspunsul dat de Sorin Grindeanu. El a fost întrebat şi dacă este activ pe acest grup şi ce se discută pe el, dar nu a răspuns, scrie Hotnews.
Contre pe grupul de WhatsApp „Jos, Guvernul!” despre care Grindeanu preferă să nu vorbească
Europarlamentarul PSD Vasile Dîncu și liderul senatorilor social-democrați Daniel Zamfir s-au contrat pe grupul intern de comunicatori al PSD, intitulat „Jos Guvernul”. Motivul ar fi legat de un interviu oferit de Vasile Dîncu de la Strasbourg într-o publicație centrală, spun multiple surse din interiorul partidului consultate de Cotidianul.
Potrivit informațiilor Cotidianul, Daniel Zamfir, liderul senatorilor PSD, ar fi distribuit acest articol pe grupul de WhatsApp, alături de mesajul: „pare că Bolojan are susținători și printre noi”.
Replica din partea lui Vasile Dîncu nu s-a lăsat așteptată: „Dîncu a zis că nu primește lecții de la traseiști”, spun sursele citate.
Ulterior, spiritele s-au încins pe grupul intern, iar Daniel Zamfir ar fi spus „că mai bine traseist decât sufragerist”, potrivit acelorași surse.
Ideea de „sufragerist” vine după ce o cină privată a avut loc acasă la Gabriel Oprea, pe 6 decembrie 2009, în ziua celui de-al doilea tur al alegerilor prezidențiale, la care ar fi participat George Maior (fostul director SRI), Florian Coldea (prim-adjunctul lui Maior), Vasile Dîncu (fost vicepremier), Laura Codruța Kovesi (fosta șefă DNA), Neculai Onțanu (fost primar sectorul 2) și Anghel Iordănescu.
CITEȘTE MAI MULT
anticipateeeeeeeeeeeeee
singura si ultima solutie pt romanii patrioti,profesionisti si viitorul unei natiuni ce a dormit si nascut monstri.
doua mari razboaie, o mare criza, datoria aproape cat PIBul, Dacia si alte firme au luat-o serios la vale dar PSD mai pune de o sedinta!
Asta mai au un singur om lucid?
Nu doar europarlamentarul PSD Vasile Dîncu a declarat că nu vede un premier mai bun ca Ilie Bolojan din partea PNL. Cu ceva timp în urmă primarul orașului Buzău, social-democratul Constantin Toma atrăgea atenția ultimilor doi președinți ai PSD, Marcel Ciolacu și Sorin Grindeanu „să nu mai bage băţul prin gard”, să înceteze atacul la adresa premierului Ilie Bolojan, care deocamdată își face treaba pentru a scoate această țară din deficitul bugetar în care alţii au adus-o: ”Din păcate, de vreo șase luni de zile, jucăm alba-neagra cu reducerile astea din zona bugetară. Trebuiau făcute de la început, de pe vară și am fi avut un deficit deja mai mic în momentul ăsta. A început pe zona bugetului local cu reduceri, PSD a pus condiția: domnule, să se facă și în zona centrală simultan. Acum, dacă s-a rezolvat și în zona centrală, domnule, veniți și cu pachetul social, 1.000 de lei pentru fiecare pensionar. De acord, este extraordinar, oamenii ăștia au nevoie, dar eu dacă aș fi în locul domnului Ilie Bolojan, aș pune următoarea condiție: da, fraților, de acord cu tot ce vreți voi, spuneți cât mai creștem această reducere de 10%. 11%? 12%? 15%? Și băgăm acolo tot ce vreți voi, pentru că nu mai ai de unde lua bani”.
Si exemplele ar putea continua.
Pe S e D cea mai mare calamitate a Romaniei. Unde am fi fost fara ei? Cu bogățiile naturale instrainate de hidra, fara datorii, cu toate averile PCR, UGSR, BTT, Dunarea, etc unele furate altele instrainate de hidra, cu o economie usor de reindustrializat praduita si instrinata pe doi lei de hidra, am fi fost am fi fost cea mai dezvoltata tara din estul europei cu un nivel de trai comparabil cu cel al Spaniei.
psd , nici nu stii,
cat de min incepi sa fii
un om si un poolitician PENIBIL.
Tragedia romanilor adevarati este ca doi indivizi ce nu le au deloc cu tara si romanii au ajuns sa dispuna iresponsabil de tara exact in cea mai dificila situatie de dupa al doilea razboi mondial. Grindeanu si Bolojan vor ramane groparii Romaniei daca nu sunt opriti imediat.
PSD a dat in infantilism, se joaca pe mobil, se antreneaza in virtual pentru ce nu pot face in realitate !
…pentru Romania, este FARA Guvern cu premier Ilie Bolojan si FARA partidul-soros-USR la guvernare !!.
Cat timp este Nimicmaiusor la Cotroceni, Niminea il da jos pe Bolo, habar nu aveti de aritmetica parlamentara. Daca va pune necuratul sa va ganditi la o solutie neconstitutionala, veti face poteca la militie vreme de ani, aveti un model in Ilfov, Calin il cheama, parca sau ceva asemanator.
Nu înțeleg de ce fără Bolojan, este președintele PNL, va fi sigur și viitorul președinte al României, un om modest serios sa aplicat, cred că va deranjează că va stricat șmecheriile cu care erați obișnuiți
Toate guvernele MELE incepand cu al parizianului Ciolos si sfarsind cu al covrigarului Ciolacu au fost catastrofale. Au fost controlate simultan atat de sorosistii vanduti celor de afara cat si de securistii cei noi facuti de Asthlosh care lucreaza doar pentru ei. Guvernul dezastruos al sorosistului Ilie va pune bomboana pe coliva nationala.
De cate ori a declarat acest……..ca ies de la guvernare?! Orice neseriozitate are si o limita!!