![Nicu-Covaci](https://www.cotidianul.ro/wp-content/uploads/2020/09/10/Nicu-Covaci-1000x600.jpg)
Veste tristă. Nicu Covaci, liderul formaţiei Phoenix, a fost operat de urgenţă pe creier, vineri.
Intervenţia a avut loc la Spitalul Judeţean din Timişoara.
Veste tristă. Nicu Covaci, liderul formaţiei Phoenix, a fost operat de urgenţă pe creier, vineri.
Intervenţia a avut loc la Spitalul Judeţean din Timişoara.
Comentariile sunt închise.
Precizare:
Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.
Prin câte a trecut acest om, greutăți uriașe fara a se plânge, va scăpa cu brio și din acest necaz! Omul are viață lungă, până aproape de 100 ani chiar dacă rămâne singur cuc sufletește in urma unor pierderi îngrozitoare in familie(decese sau accidente grave). Multa sănătate, omule!
Se zice că nu Beatles-ii și-au scris cântecele, melodi și versuri. Pare adevărat dacă ne gândim că nu se potrivesc cu vîrsta la cere le-au cântat prima oară, a fost cineva, sau mai mulți, mai trecuți prin viață. Au fost creația serviciilor.
De ce ar fi fost altfel cu Phoenix sau alte grupuri de la noi? („În Grecia și Roma Antică, pasărea Phoenix era asociată cu civilizația feniciană…”)
O grămadă de vești triste azi.
fost oaza noastra in desertul bolsevic.
Multa sanatate!
Multă sănătate! Primul concert rock la care am participat a fost la promovarea albumului Cantafabule (sau Cantofabule). Excepțional, dublul album vinil e la loc de cinste în bibliotecă.
„Iata, vine din nou,
Cel hranit cu numai roua
De la Livan,
Intr-acest an,
Al noualea
Preajma bland,
Inmiresmand,
Rugu-i fumegand
Nascutul din ou
Si hranit cu numai roua,
In rosu nimb,
Intr-acest timp,
Al noualea
Rodnic foc,
Si nou izvod,
Arderea-i de tot”
Mda…cît despre confidențialitatea datelor medicale, varză!
Multa sanatate !!!
Multă sănătate !
Să-i de-a Dumnezeu sănătate!…