Proprietarul OnlyFans, mort la 43 de ani

Actualul proprietar al platformei pentru adulți OnlyFans și-a pierdut viața.

Proprietarul OnlyFans, mort la 43 de ani

Actualul proprietar al platformei pentru adulți OnlyFans și-a pierdut viața.

Controversatul afacerist american, cu origini ucrainene, Leonid Radvinsky a murit la vârsta de 43 de ani.

Potrivit unui purtător de cuvânt de-al său, Leonid Radvinsky ar fi murit din cauza unui cancer.

„A murit liniștit după o lungă luptă cu cancerul” potrivit unui purtător de cuvânt al OnlyFans, care a făcut această declarație pentru Forbes, notează News.ro.

Afaceristul a cumpărat platforma pentru adulți în 2018, transformând-o dintr-un site de nișă, într-o afacere extrem de populară. De pe urma OnlyFans, acesta încasa zilnic 1,9 milioane de dolari.

Leonid Radvinsky era foarte atent cu viața sa privată, însă mai multe surse ar fi precizat că și-a clădit imperiul financiar în urma creării de site-uri web are pretindeau că redirecţionează utilizatorii către conţinut pornografic cu minori sau zoofilie, dar dovezi în acest sens nu au fost descoperite niciodată.

Forbes susține că Radvinsky intenționa să vândă OnlyFans cu suma de 8 miliard ed edolari. Avera sa a fost estimată la 4,7 miliarde de dolari, fiind pe locul 869 în topul celor mai bogați oameni ai lumii. În clasamentul Forbes al celor mai bogați oameni din America, din 2025, ocupa locul 181.

Distribuie articolul pe:

3 comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Ziarul Cotidianul își propune să găzduiască informații și puncte de vedere diverse și contradictorii. Publicația roagă cititorii să evite atacurile la persoană, vulgaritățile, atitudinile extremiste, antisemite, rasiste sau discriminatorii. De asemenea, invită cititorii să comenteze subiectele articolelor sau să se exprime doar pe seama aspectelor importante din viața lor si a societății, folosind un limbaj îngrijit, într-un spațiu de o dimensiune rezonabilă. Am fi de-a dreptul bucuroși ca unii comentatori să semneze cu numele lor sau cu pseudonime decente. Pentru acuratețea spațiului afectat, redacția va modera comentariile, renunțînd la cele pe care le consideră nepotrivite.