Vlad Gheorghe a criticat dur PSD după publicarea celor mai recente date ale Institutul Național de Statistică privind inflația și evoluția economiei. Acesta a susținut că actualele dificultăți economice sunt efectul cheltuielilor și politicilor bugetare din anii anteriori. Vlad Gheorghe afirmând că România „plătește acum” costul deciziilor luate în trecut, scrie G4Media.
Ce spune Vlad Gheorghe
„Din cauza panicii generale pe care noi o simțim în România, în economia reală (…), s-a văzut în facturi și în contracte amânate încă din ianuarie, pentru că instabilitatea asta, modul ăsta, mâine nu mai avem Guvern, mâine dăm jos se perpetuează, se duce mai departe în economie, spune Vlad Gheorghe.
Consilierul premierului interimar Ilie Bolojan a acuzat PSD că poartă responsabilitatea pentru dezechilibrele economice. El a susținut că cei care au generat această situație ar fi trebuit să rămână la guvernare pentru a contribui la soluționarea crizei. Declarațiile vin în contextul tensiunilor politice și al disputelor privind responsabilitatea pentru actuala situație economică.
„Noi acum plătim ceea ce s-a cheltuit în anii trecuți”, afirmă consilierul onorific Vlad Gheorghe
Vladutz ,vorba Codrutei Kovesi , dute la somn ,ai nevoie ! Unde erai in anii „de glorie” a PNL-ului ? Aaaaa, erai la somn !😒
Eu ma duc si mai in urma; de vina-s romanii care au furat aurul din Dacia. Numai „inteligenti pe teritoriul asta romanesc!
Gheorghe Vlad , tu lipseai din decor …
comentariu de zece
Asta-i GHEORGHE si atât!!
Așa tânăr și Gheorghe? (Derivat dintr-un banc britanic :) )
tanar si GEO??