UPDATE 14.07: În OUG privind limitarea adaosului comercial la combustibili a fost introdus și un paragraf privind modul de calcul al prețului final al gazelor naturale pentru clienții casnici și pentru producătorii de energie termică, pentru perioada 1 aprilie 2026 – 31 martie 2027.
Practic, prețul facturat de furnizori pentru consumul populației (inclusiv cel folosit pentru producerea energiei termice între 1 noiembrie 2026 și 31 martie 2027) se calculează ca sumă a mai multor componente: costul de achiziție, costul de furnizare, tarifele reglementate pentru distribuție și transport, plus TVA și accize. În plus, pentru acești clienți, prețul final va fi întotdeauna cel mai mic dintre prețul contractual și prețul calculat conform noilor reguli.
UPDATE 13.30: Proiectul de OUG a fost aprobat în ședința de Guvern de joi, sub amendamentul că trebuie să sosească avizul CL, spun surse guvernamentale.
Guvernul urmează să vină săptămâna viitoare și cu un mecanism care vizează prețul accizelor. Mecanismul presupune o reducere graduală a accizei în funcție de evoluția a doi indicatori: prețul barilului de petrol și prețul de referință la carburant, adică prețul care era la începutul crizei, spun sursele citate.
DOCUMENT – Forma finală a proiectului de OUG adoptat după ședința de Guvern
UPDATE 13:04: Deși ședința de Guvern a început acum o oră și jumătate, Consiliul Legislativ, condus de Florin Iordache, încă nu a emis avizul pe OUG privind declararea situației de criză pe piața carburanților. Avizul este consultativ, dar obligatoriu.
UPDATE 11:55: O nouă modificare în OUG privind declararea situației de criză. Dacă miercuri producătorii de țiței erau exceptați de la limitarea adaosului, în noua formă inclusiv rafinăriile vor fi obligate să-l introducă. De asemenea, pentru exporturile intra-comunitare de benzină, nu se va aplica limitarea la adaos.
Noua formă: „Pe perioada cuprinsă între 1 aprilie 2026 și 30 iunie 2026, valoarea medie a adaosului comercial pentru benzină și motorină în segmentul Rafinare și Vânzare en-gros și cu amănuntul, exceptând exporturile și livrările intra-comunitare, este limitată la cel mult valoarea medie anuală a adaosului comercial practicat pentru aceste produse în anul 2025 de către fiecare operator economic care importă, produce benzină și motorină, distribuie și/sau comercializează aceste produse”, se arată în proiectul de OUG consultat de Cotidianul.
Exporturile se fac cu acordul Ministerului Energiei.
„Pe durata situației de criză stabilită potrivit art. 1, încheierea și/sau executarea contractelor de export și/sau de livrare intracomunitară de motorină si țiței se pot realiza de către operatorii economici exclusiv cu acordul prealabil scris emis de către Ministerul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului și Ministerul Energie”.
Ioana Dogiou, purtătoarea de cuvânt al Guvernului, a anunțat că proiectul a fost introdus pe ordinea de zi suplimentară.
DOCUMENT – Forma finală a proiectului de OUG
***
Potrivit informațiilor Cotidianul, Guvernul a operat ieri seară mai multe modificări la OUG privind limitarea adaosului comercial la carburanți. Dacă în prima variantă era limitat adaosul la cel mult 50% din media adaosului comercial înregistrat în ultimele 12 luni, noua variantă prevede sintagma „să plafoneze adaosul comercial mediu la nivelul valorii medii practicate în anul 2025”.
O altă modificare vizează perioada până când să se declare situație de criză pe piața țițeiului. Astfel, în noua variantă „se declară situație de criză pe piața țițeiului și/sau a produselor petroliere până la data de 30 iunie 2026, inclusiv”. Adică pe o perioadă de 3 luni, față de 6 cât era în forma inițială.
Guvernul poate să prelungească situația de criză cu câte 3 luni, în funcție de evoluțiile din piață.
Modificări și în urma discuțiilor cu patronatele
Și miercuri s-au operat modificări în urma discuțiilor cu patronatele din Consiliul Național Tripartit. Sindicatele nu au fost prezente și au ales să meargă la întâlnirea din biroul lui Sorin Grindeanu de la Camera Deputaților.
În urma discuțiilor cu patronatele, producătorii de țiței vor fi exceptați de la limitarea adaosului comercial. Astfel, a fost eliminată din textul legii sintagma „produce”, potrivit proiectului ajuns la CES.
Forma inițială: „Pe durata situației de criză stabilită potrivit art. 1 adaosul comercial pentru benzină, motorină și materiile prime utilizate pentru obținerea acestora, este limitat la cel mult 50% din media adaosului comercial practicat în anul 2025 de către fiecare operator economic care produce, importă, distribuie și/sau comercializează astfel de produse”.
Modificarea: „Pe durata situației de criză stabilită potrivit art. 1 adaosul comercial pentru benzină, motorină și materiile prime utilizate pentru obținerea acestora, este limitat la cel mult 50% din media adaosului comercial practicat în anul 2025 de către fiecare operator economic care importă, distribuie și/sau comercializează astfel de produse”.
O altă modificare vizează sancțiunile aplicate companiilor care nu respectă limitarea adaosului. Dacă în forma inițială nu erau prevăzute explicit sancțiuni pentru nerespectarea plafonării, ci doar pentru încălcarea interdicției de export (între 5% și 10% din cifra de afaceri), în forma actuală sunt introduse amenzi cuprinse între 0,5% și 1% din cifra de afaceri realizată în anul anterior pentru firmele care nu respectă limitarea adaosului comercial.
Încă o modificare vizează introducerea de amenzi pentru obligația companiilor de a transmite lunar rapoarte Consiliului Concurenței, ANAF, ANPC și Ministerului Energiei. Astfel, acestea sunt în cuantum de 0,1% și 0,5% din cifra de afaceri. În forma inițială nu erau prevăzute explicit sancțiunile.
Contre între PSD și PNL
Ordonanța a pus gaz pe foc miercuri, în interiorul coaliției. PSD a cerut și reducerea accizei, iar sindicatele au venit cu propunerea unui mix de reduceri: „și acciză, și TVA”, potrivit BNS.
De partea cealaltă, Partidul Național Liberal a făcut apel la „propuneri fundamentate” și „asumarea răspunderii comune pentru consecințele lor”.
TOATE EVOLUȚIILE DE MIERCURI: LIVE TEXT Plafonarea benzinei aruncă în aer coaliția. OUG va fi adoptată joi. Sindicaliștii i-au întors spatele lui Bolojan, dar s-au dus la Grindeanu
Frectie la piciorul de lemn. A intrebat cineva daca aceste companii au restante la plata taxelor si impozitelor la stat, inclusiv acciza? Cine e pe bec, ridicata licenta si basta..
Redau informații de la un foarte mare post de televiziune . Ora 16 . Prezentatoarea știrilor : cu cîteva momente în urmă a fost aprobată Ordonanța … vieții . Colegul meu Bogdan … , vă dă detalii … . Bogdan … : dimineață a fost aprobată Ordonanța … . Cam asta e starea generală în politica romănească … . Haos ! Amețeală , brambureală , iresponsabilitate …
In Japonia ,țară care nu are nici o resursă ,așa cum avem noi prețul benzinei ieri era de 4 lei la pompă ,în condițiile în care ei importa din Iran prin Hormuz tot necesarul,iar la noi ,care suntem producători este dublu, să fie vb ,că japonezii au lideri de stat adevărați ,nu sluji și lachei,iar noi suntem conduși de trădători alogeni
Bolojian Zapciu habar nu are de economie! Toate idioțeniile pe care le aplică economiei prin așa-zisa reformă nu fac altceva decât s-o ruineze. Referitor la măsurile cuprinse în această ordonanță, nu vor face altceva decât să ducă la penurie pe piața românească a carburanților. Să nu ziceți ca nu v-am spus…